icons8-thinking-male-100

Samodzielne myślenie

Zamiast pozwalać na to, by inni narzucali nam co mamy myśleć na dany temat, trzeba wykształcić umiejętność samodzielnego osądu. Rodzina, znajomi, media, normy społeczne i kulturowe – to wszystko kształtuję nasze postrzeganie świata.

Czy wszystkie z tych przekonań służą naszemu dobru i pozwalają wieść szczęśliwe życie oraz osiągać doskonałe rezultaty?

Źródła informacji i ich wpływ na postrzeganie rzeczywistości:

icons8-family-64

Urodziliśmy się w konkretnej rodzinie i niezależnie od tego, czy tego chcemy czy nie, fakt ten będzie miał ogromne znaczenie na to jak potoczy się nasze życie. Zachowania i słowa najbliższych wnikają do naszej podświadomości, by wpływać na nas w każdej chwili naszego życia. A pro po, czy masz dzieci?

icons8-safety-collection-place-100

W pradawnych czasach nasza umiejętność ugodowego współistnienia z plemieniem lub mała społeczności, była niezbędna do przetrwania. Ten kto został sam, zamarzał, przymierał głodem lub był pożarty przez dzikie zwierzę. W tych warunkach kształtował się konformizm.

Obecna era informacji oraz globalizacji pozwala docierać do społeczności rozsianych po całym świecie. Plemię spotyka się na zoomie zamiast przy ognisku, a polowanie zastąpił e-sport.

icons8-watch-tv-100

Czyj to biznes i co Tobie do tego? Telewizja i Internet są stale z nami, dzięki smartfonom, zawsze na wyciągnięcie ręki. To doby sługa lecz marny pan. Czy media są nam potrzebne i jaka ilość informacji prowadzi do niestrawności danych?